Wizualizacja koncepcji soczewek akustycznych

           Michał Zygmunt, wrocławski muzyk, aktywista i przyrodnik, rozwinął pomysł soczewek akustycznych, których zadaniem jest skupiać i wzmacniać dźwięki z otaczającej przestrzeni. Ideą przyświecającą  projektowi jest maksymalne przybliżenie chcących obcować z przyrodą ludzi do źródła dźwięku (w tym przypadku odgłosów natury).

        Autor koncepcji przeprowadził szereg badań akustycznych na modelach soczewek, celem dobrania kształtu gwarantującego maksymalne skupienie i wzmocnienie dźwięku. Patrz: oficjalny Fanpage Michał Zygmunt . Prace te zaowocowały wyznaczeniem kształtu odpowiadającemu temu przedstawionemu na moich grafikach.

         Soczewki mają być ustawiane wzdłuż biegu rzeki Odry, w miejscach szczególnie cennych pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym. Dla każdego z miejsc sporządzana będzie szczegółowa koncepcja, uwzględniająca specyfikę danego miejsca. Wizualizacje wykonano za pomocą oprogramowania: Sketchup i Vray. Obejmują one dwa kompletne modele przestrzeni. Pierwszy to rzeka wraz z terenami otaczającymi. Drugi to park miejski przy starorzeczu.

     Prezentowane prace doczekały się publikacji w mediach ogólnopolskich. W formie papierowej zostały przedstawione we wrocławskim wydaniu Gazety Wyborczej. Są również dostępne w internetowym wydaniu gazety pod adresem: artykuł Wyborcza

Obecnie trwają prace nad koncepcją wykorzystania mobilnego soczewek, które rozstawiane będą w ramach szerszych akcji edukacyjnych, połączonych z festiwalem poświęconym zagadnieniom związanym z rzeką. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *