Portfolio

OGRÓD NOWOCZESNY ZOPTYMALIZOWANY POD KĄTEM ZMNIEJSZENIA NAKŁADÓW NA OBSŁUGĘ

Tematem tego opracowania jest nowoczesny ogród rodzinny z dwupoziomowym patio i nowoczesną altaną. W koncepcji zaproponowano szereg rozwiązań łączących funkcjonalność z estetyką. Nasadzenia w nim zaplanowano tak by do minimum ograniczyć nakłady pracy na utrzymanie ogrodu. 

(Pełen opis i galeria ogrodu w tym miejscu)

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA TERENU PRZY APARTAMENTOWCU

Koncepcja zagospodarowania terenu przy apartamentowcu, którego zasadniczą część stanowi rozległy parking. Za budynkiem teren z możliwym wykorzystaniem rekreacyjnym. Koncepcja stawia na materiał roślinny wypełniający skutecznie przestrzeń, a jednocześnie nie wymagający czasochłonnej pielęgnacji i odporny na trudne warunki.

 

(Pełen opis i galeria koncepcji w tym miejscu)

 

OGRÓD NATURALISTYCZNY O TEMATYCE GÓRSKIEJ

Ogród nawiązujący stylem do habitatów podgórskich, takich jak sudeckie łąki, mokradła, tereny leśne. Wzbogacony o takie elementy jak: naturalistyczny ogródek bylinowo-warzywny, sad, elementy małej architektury (altana, drewutnia, tarasy, wiata śmietnika), naturalistyczny staw z amboną obserwacyjną i mostkiem, oraz sztuczną ruinę nawiązującą wyglądem do ruiny budynku mieszkalnego w opuszczonej, sudeckiej wiosce.Całość utrzymana w stylu naturalistycznym.  

 

(Pełen opis i galeria ogrodu w tym miejscu)

OGRÓD NOWOCZESNY Z JACUZZI I WGŁĘBNIKIEM

Projekt ogrodu, a właściwie nieco większego patio, którego głównymi atrakcjami są całoroczne jacuzzi, oraz przykrywany żaglem wgłębnik z grillem. Przewidziano tu również przestrzeń wypoczynkową (taras), przy witrynie salonu, której osłonę przed słońcem i deszczem stanowi ruchoma markiza. Z racji małej ilości miejsca nasadzenia zaplanowano na wąskich rabatach przy ogrodzeniu, oraz w zintegrowanych z ogrodzeniem gazonach (wiszące ogrody). Nie zabrakło również kącika do “cichego wypoczynku” z hamakiem w części tylnej. 

 

(Pełen opis i galeria ogrodu w tym miejscu)

OGRÓD NOWOCZESNY Z OCZKIEM WODNYM

Ogród przy szeregowcu o nowoczesnej “kubicznej” formie. Projekt całości stworzony tak by uzyskać harmonię pomiędzy bryłą budynku, a całością założenia, przy jednoczesnym zachowaniu bogactwa w warstwie roślinnej. Wyróżnikiem ogrodu są nowoczesny staw z wiszącą platformą wypoczynkową, taras z automatycznym zadaszeniem, oraz nowoczesna ozdobna szklarnia. Na wygląd całości ma też wpływ “schodkowe” ogrodzenie, co rozbija monotonię zwykle spotykanych równych ogrodzeń.

 

(Pełen opis i galeria ogrodu w tym miejscu)

WIZUALIZACJA KONCEPCJI SOCZEWEK AKUSTYCZNYCH AUTORSTWA MICHAŁA ZYGMUNTA

Wizualizacja i prace koncepcyjne dla idei “soczewek akustycznych”, autorstwa wrocławskiego muzyka i przyrodnika i fotografa Michała Zygmunta. Soczewki akustyczne są instalacjami skupiającymi i wzmacniającymi dobiegające do nich dźwięki. Rozstawiane mają być w miejscach bogatych w naturalne tło dźwiękowe rzeki Odry, od jej źródła do samego ujścia. Cel to edukacja przyrodnicza i ekologiczna, oraz działanie terapeutyczne (naturalne dźwięki łagodzą stres i napięcie). Przewidziane lokalizacje to parki w starorzeczach, brzegi rzeki, istniejące pomosty i nabrzeża, oraz mini porty dla kajakarzy.

(Pełen opis i galeria koncepcji w tym miejscu)

STUDIUM KRAJOBRAZU KULTUROWEGO WSI DĄBROWICA W POWIECIE JELENIOGÓRSKIM

Studium, którego zadaniem jest zebranie informacji stanowiących kompletny obraz istniejącej przestrzeni (w tym wypadku wsi), uwzględniający takie aspekty jak: historia rozwoju przestrzennego, zachowane zabytki, środowisko przyrodnicze, walory krajobrazowe, oraz składniki funkcjonalno-przestrzenne wsi. Na bazie takiego opracowania tworzy się następnie wytyczne planistyczne dla miejscowości, wyznacza strefy i obiekty chronione, planuje szlaki turystyczne i edukacyjne, oraz wskazuje najkorzystniejsze kierunki rozwoju wsi. Studium takie można również wykonać dla mniejszych przestrzeni, takich jak parki przypałacowe, otoczenie cennych zespołów historycznych, w celu ich rewitalizacji lub odtworzenia. 

 

(Szerszy opis studium wraz z galerią w tym miejscu)

OZDOBNY TUNEL FOLIOWY

Tunel foliowy, który pełni nie tylko rolę użytkową, ale też ozdobną. Z tego powodu zastosowano w nim materiały upodabniające go wyglądem i estetyką do klasycznej szklarni. Konstrukcja z drewna impregnowanego i wykończonego lakierobejcą. Wypełnienie ścian to bardzo trwała i odporna na warunki atmosferyczne folia namiotowa. Materiał ten ma jeszcze tę zaletę, że jest w pełni transparentny i naśladuje szkło.
(Pełen opis i galeria obiektu w tym miejscu)